Top1

 

Casa Romanita

Dom wakacyjny w Braszów w Rumunii

Casa Romanita I                   Casa Romanita II


 

 

Dom wakacyjny w Rumunii, urlop w Karpatach

 

casa romanita

 

 

Top

Dlaczego Rumunia?
Co należy koniecznie w Rumunii zobaczyć?
Co należy wziąć pod uwage przy wjezdzie do Rumunii?
Dlaczego dom wczasowy Casa-Romanita w Braszowie?

Dlaczego Rumunia?

Rumunia jest interesującym miejscem wypoczynku, z dala od typowego ruchu turystycznego w południowej Europie. Dla większości turystów, kraj ten nie jest jeszcze znany, dlatego wart wyjazdu na wakacje. Rumunia ma oprócz wybrzeża Morza Czarnego, słynnej Delty Dunaju do zaoferowania oryginalne krajobrazy Karpat. Aktywni urlopowicze mogą w pięknej scenerii Karpat wędrować, jeździć na nartach lub wspinać się po górach. Rumunia oferuje atrakcje kulturalne w historycznym stroju. Nie na darmo kilka atrakcji w bezpośrednim sąsiedztwie Braszowa, jest częścią światowego dziedzictwa Kulturowego w Rumunii światowe dziedzictwo kulturowe w Rumunii.

Co należy koniecznie w Rumunii zobaczyć?

Istnieje wiele atrakcji w Rumunii. Miasta Braszów, Sighisoara (Sighisoara) w Rumunii są częścią niemieckiej i europejskiej historii. Zostały one założone przez niemieckich osadników. Kościół warowy w Prejmer jest położony zaledwie kilka kilometrów od Braszowa,i domu wakacyjnego Casa-Romanita. Siedem wsi położonych w południowym i południowo-zachodnim Siedmiogrodzie z kościołami obronnymi jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wszystkie warowne kościoły są z Braszowa idealnie do osiągnięcia.

Miasto Sybin, tylko około 100 km od Braszowa, w 2007 roku został wybrany do Europejskiej Stolicy Kultury. Wszędzie znajdujemy w rumuńskich Karpatach ślady niemieckiej przeszłości, dlatego tez większość zachodnich turystów odwiedza ten region w Siedmiogrodzie w Transylwanii.

Oprócz Karpat są inne atrakcyjne regiony w Rumunii, m. i. Rezerwat biosfery Delta Dunaju. W delcie rośnie ponad 1200 gatunków roślin, występuje 300 gatunków ptaków, a także 85 gatunków ryb słodkowodnych, które żyją w licznych jeziorach i bagnach. Delta Dunaju została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i rezerwatów biosfery. Oprócz Transylwanii i Morza Czarnego, przyciąga turystów Bukowina południowa (zwana również Bukowiną rumuńską) z grupą malowanych cerkwi prawosławnych (w północnej części Mołdawii), Malowane cerkwie północnej Mołdawii. Osiem z nich jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyjeździe do Rumunii?

Obywatele UE mogą bezwizowo wjeżdżać do Rumunii. Potrzebny jest paszport lub dowód osobisty. Dla dzieci paszport ze zdjęciem. Wszystkie dokumenty identyfikacyjne muszą mieć w momencie wjazdu i wyjazdu trzy miesiące ważności. Jeśli podróżujesz samochodem, trzeba mieć oprócz dokumentów pojazdu i prawa jazdy także dowód ubezpieczenia. Podróży w nocy powinno się unikać w Rumunii, ponieważ drogi nie zawsze odpowiadają standardom europejskim.Sieć autostrad w Rumunii jest w budowie. Korzystając z rumuńskiej sieci drogowej należy zakupić winietę - Rovinieta. W razie wypadku z rannymi osobami musi być sprowadzona policja (112) na miejsce wypadku. Przy szkodach rzeczowych wypadek musi być w ciągu 24 godzin zgłoszony na odpowiednim komisariacie policji.

Chociaż Rumunia jest członkiem Unii Europejskiej, wciąż istnieją kontrole graniczne. Z przystąpieniem do Układu z Schengen mają być usunięte.

Dlaczego dom wczasowy Casa-Romanita w Braszowie?

Dom wakacyjny Casa Romanita oddalony jest zaledwie 100 metrów od zabytkowego centrum miasta Braszowa. Można spacerkiem dotrzeć do centrum w ciągu kilku minut lub dojechać taksówką lub autobusem. W pobliżu znajduje się kilka restauracji, istnieje również możliwość korzystanie z kuchni domu wczasowego. Mięso, świeże owoce i warzywa można kupić na pobliskim rynku każdego dnia.

Możesz wybrać jeden z dwóch domków, Casa Romanita budynek 1 i Casa Romanita budynek 2. W przeciwieństwie do pokoi hotelowych, w domach wypoczynkowych jest wystarczająco dużo miejsca. Casa Romanita budynek 1 ma powierzchnię około 110 metrów kwadratowych i może pomieścić 5 osób, budynek 2 ma około 80 metrów kwadratowych i jest odpowiedni dla 4 osób.

Pokoje w hotelu Casa Romanita są wyposażone we wszelkie udogodnienia, dzięki czemu można poczuć się jak w domu. Duża, w pełni wyposażona kuchnia, oddzielny pokój dzienny, oddzielna sypialnia, itp. stworzą swój własny klimat.

Dom wakacyjny Casa-Romanita oferuje również taras oraz ogród do opalania, do grila i zabawy. Samochód można zaparkować w garażu.

 

 

Wskaźnik       Zdjęcia       Informacje      Kontakt      Turystyka

 

Casa Romanita, Strada Lunga 218, Brasov, Rumunia, Tel. Ro: 0040 (0) 742 337 396, Tel. D : 0049 (0) 3721 303 55, , współrzędne geograficzne: 45.660862, 25.579252

 

Casa Romanita Casa Romanita: 5 z 5 gwiazd, na podstawie 19 ocen.